طراحی مطب, طراحی مطب دندان‌پزشکی

طراحی اختصاصی مطب دندانپزشکی در تهران

بیماران پیش از انتخاب پزشک به صورت کامل در مورد مهارت و تجربه پزشک، میزان پاکیزگی و بهداشت مطب تحقیق کرده و بعد پزشک خود را انتخاب می‌کنند.
امروزه علاوه بر مهارت یک پزشک، میزان بهداشت مطب، میزان دسترسی پذیری مراجعین، نحوه و سبک طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی عواملی هستند که در همان ابتدا نظر مراجعین را به خود جلب خواهد کرد .
با توجه به گستردگی شهر تهران و رقابت زیاد بین پزشکان، بعد از میزان مهارت یک پزشک نحوه طراحی مطب دندانپزشکی در تهران و بهداشت محیط آیتم های مهم بیمار در انتخاب یک مطب و اعتماد به پزشک می باشد. با داشتن طراحی اختصاصی مطب دندانپزشکی در تهران تاثیر بالایی در برند شدن و منحصر بودن محیط کار شما خواهد داشت. در ادامه این مقاله سعی داریم شما را با ضوابط طراحی دندانپزشکی و ریز فضاهای کلینیک آشنا و همین طور تیم حرفه ای در طراحی دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی را به شما معرفی کنیم.

  1. صفر تاصد راه اندازی کلینیک دندانپزشکی در تهران چه مراحلی دارد ؟

  2. ریز فضاهای مهم کلینیک دندانپزشکی چیست؟

  3. حداقل متراژ مطب دندانپزشکی چقدر است؟

  4. طراحی اختصاصی مطب دندانپزشکی در تهران به چه صورت است؟

  5. ضوابط مطب دندانپزشکی چیست؟

  6. خرید مبلمان مطب دندانپزشکی

صفر تاصد راه اندازی کلینیک دندانپزشکی در تهران چه مراحلی دارد ؟

انتخاب موقعیت و مکان مطب دندانپزشکی

خرید تجهیزات دندانپزشکی

نصب و قرار گیری تجهیزات به صورت اصولی

دیزاین و طراحی دکوراسیون داخلی مطب دندانپزشکی

ابتدا مکان مطب دندانپزشکی خود که میخواهید در آنجا مستقر بشوید را باید انتخاب کنید. باید دقت داشت که متراژ فضا به اندازه ای باشد که ظرفیت قرار گیری تجهیزات دندانپزشکی شما به همراه حداقل 1 یونیت دندانپزشکی را داشته باشد. بعد از انتخاب موقعیت مطب می‌توانید لوازم و تجهیزات دندانپزشکی را تهیه کنید.

مهم ترین بخش راه اندازی کلینیک دندانپزشکی

مرحله طراحی مطب و نصب تجهیزات دندانپزشکی از مهم ترین بخش راه اندازی کلینیک دندانپزشکی شما است. در این مرحله که اخرین مرحله از تکمیل شدن مطب شما می باشد. در صورتی که طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی شما بهداشت و زیبایی اولیه را نداشته باشد، باعث عدم جلب اعتماد و کاهش رضایت مراجعه کنندگان خواهد شد.
طبیعتا بعد از خرید تجهیزات دندانپزشکی نیاز دارید لوازم به شکل اصولی در جای مناسبی قرار بگیرند، به شکلی که دسترسی راحتی نیز به آنها داشته باشید. کافیست برای صفر تاصد راه اندازی کلینیک و طراحی اختصاصی مطب دندانپزشکی در تهران با گروه معماری پاکاد در ارتباط باشید.
ممکن است برای طراحی دکوراسیون مطب خود به دنبال تیم حرفه ای باشید تا مطب اختصاصی ، شیک و خاص مطابق با سلیقه تان به شما تحویل دهد . گروه معماری پاکاد تیمی از افراد حرفه ای در زمینه معماری درمانی گرد هم آورده تا در طراحی کلینیک دندانپزشکی شما در شهر تهران را با لوکس ترین مطب دنداپزشکی های در حال حاضر پیاده سازی کند.

طراحی دکوراسیون دندانپزشکی در تهران

گروه معماری پاکاد گروهی از طراحان حرفه ای در زمینه طراحی مطب دندانپزشکی گرد هم آورده تا حرفه ای ترین طراحی سه بعدی را به شما ارائه دهیم


جهت مشاوره رایگان با گروه معماری پاکاد برای راه اندازی کلینیک دندانپزشکی در تهران و طراحی پلان دو بعدی می‌توانید، از طریق شماره 09155035504 با ما در ارتباط باشید. و یا در فرم ثبت سفارش بعد از تکمیل اطلاعات، در سریع ترین زمان ما با شما تماس خواهیم گرفت.

ریز فضاهای مهم کلینیک اختصاصی دندانپزشکی چیست؟

1- پذیرش
2-اتاق درمان
3-اتاق درمان کودکان
4-اتاق مدیریت
5-آبدارخانه
6-انباری
7-اتاق استریل
8-سرویس بهداشتی
9- رادیو گرافی
10-رختکن
11-اتاق استراحت
12- کمپرسور
13- اتاق معاینه
14- اتاق درمان کودکان
15- قسمت انتظار

طراحی مطب دندانپزشکی در تهران
طراحی مطب دندانپزشکی در تهران
طراحی مطب دندانپزشکی در تهران

حداقل متراژ مطب دندانپزشکی چقدر است؟

به طور کلی در یک مطب دنداپزشکی متراژ لازم است به اندازه ای باشد که قسمتی را برای لابی و انتظار مراجعین با ظرفیت حداقل 5 نفر، و قسمت دیگری را برای اتاق درمان با ظرفیت قرار گیری حداقل 1 یونیت دندانپزشکی و کمد تجهیزات دندانپزشکی در نظر بگیرید. که این متراژ حداقل 40 متر مرربع لازم است باشد .البته لازم به ذکر است در حداقل ترین متراژ نیز می‌توانید طراحی اختصاصی مطب دندانپزشکی در تهران داشته باشید.

طراحی اختصاصی مطب دندانپزشکی در تهران به چه صورت است؟

نحوه چیدمان مطب دندانپزشکی و نوع ترکیب رنگی ای که در محیط پیاده سازی می‌کنید قابلیت برند سازی برای پزشک خواهد داشت. در شهر بزرگی مانند تهران با وجود دیگر همکاران در حوضه دندانپزشکی، یکی از راه های ثبت شدن در یاد مراجعه کننده نحوه طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی شما در تهران می‌باشد.

طراحی مطب دندانپزشکی در تهران
طراحی مطب دندانپزشکی در تهران

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، فضای اولیه مطب دندانپزشکی پارتیشن بندی مشخصی نداشت، که با استفاده از متریال چوب فضا را پارتیشن بندی کردیم. سیستم نورپردازی مطب دندانپزشکی راتقویت کردیم و دیوار ها نیز متناسب با فضای مطب طراحی و بازسازی کردیم.
رنگ های سفید و طلایی ترکیب رنگی روشن به کار رفته در این مطب می باشد. که فضای مطب را در عین سادگی خاص و شیک نمایش دهد.
البته در طراحی اختصاصی مطب دندانپزشکی در تهران مهم ترین قسمت تاثیر گذار در این بخش خود شما هستید. سلیقه و نیاز هایی که از طراحی دکوراسیون دارید را در صورتی که با تیم حرفه ای درمیان بگذارید. علاوه بر اینکه چیدمان مطب دندانپزشکی حرفه ای خواهید داشت فضا مطابق با سلیقه تان نیز خواهد بود.

استاندارد طراحی مطب دندانپزشکی چیست؟

طراحی مطب دندانپزشکی در تهران

از مهم ترین ضوابط و استاندارد های مطب دندانپزشکی ، نبود هیچ گونه آلودگی در محیط می‌باشد. به دلیل اینکه فضا یک محیط درمانی است ، باید هیچ گونه آلودگی در محیط وجود نداشته باشد. متریال های به کار رفته در مطب دندانپزشکی باید از جنسی باشند که به راحتی بتوان آلودگی و کثیفی هارا ازبین برد. به طور کلی بهداشت باید در مطب دنداپزشکی رعایت شود.
یونیت دندانپزشکی تنها یک صندلی عادی نیست و اتصالات خاص خود را دارد. نحوه نصب و طراحی اتاق یونیت دندانپزشکی باید به صورت اصولی و حرفه ای پیاده سازی شده باشد.
گروه معماری پاکاد با رعایت ضوابط طراحی مطب دندانپزشکی اقدام به طراحی مطب شما می‌کند. تا در نهایت فضایی استاندراد مطابق با قوانین مطب های دندانپزشکی به شما تحویل دهیم.

انتخاب تیم حرفه ای نقش موثری در پیاده سازی طراحی اختصاصی دندانپزشکی در تهران دارد،طراحی فضای درمان تنها با استفاده از متریال های گران قیمت جذاب نخواهد شد. علاوه بر اینها انتخاب اصولی متریال در کنار رعایت استاندارد ها و در نظر گرفتن سلیقه کارفرما به شما در داشتن طراحی اختصاصی کمک خواهد کرد. جهت مشاهده جهت مشاوره رایگان با گروه معماری پاکاد برای راه اندازی کلینیک دندانپزشکی در تهران و طراحی پلان دو بعدی می‌توانید، از طریق شماره 09155035504 با ما در ارتباط باشید. و یا در فرم ثبت سفارش بعد از تکمیل اطلاعات، در سریع ترین زمان ما با شما تماس خواهیم گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *