پاکاد

طراحی دکوراسیون مطب
طراحی دکوراسیون مطب

اخیرا وارد یک مطب شده اید؟ چه احساسی داشته اید؟  اضطراب؟ ترس؟ و یا حس خوب؟
با ورود به یک مطب اولین پدیده ای که روی حس و حال شما تاثیر می گذارد طراحی دکوراسیون مطب است ، دیزاین مطب نخستین عاملی است که به آن دقت می کنیم.
از انجایی که هر رنگ نماد و انتقال دهنده حس خاص به ما هستند ، در طراحی مطب پزشکی به سراغ رنگ هایی می روند که به طراحی دکوراسیون مطب ارامش بدهد ،و از ایجاد نگرانی و اضطرب در بیماران جلوگیری کند .
بهره گیری از رنگ های روشن علاوه بر اینکه تاثیر بالایی در روحیه افراد دارد ،طراحی دکوراسیون مطب را شیک تر نیز می کند.
سبک روشن در طراحی مطب ها متفاوت است ، رنگ های ابی و سبز در طراحی مطب اطفال اولویت دارد ، در حالی که رنگ های طوسی و زرد در طراحی مطب دندانپزشکی کاربرد بالاتری دارند و در طراحی مطب فیزیوتراپی از رنگ های طوسی و قهوه ای بهره بیشتری می برند.
همان طور که گفته شد با توجه به نوع ارباب رجوع سبک طراحی مطب می تواند گوناگون باشد .در تمامی طراحی دکوراسیون مطب ها افزون بر دیزاین سالن انتظار ،کاربرد بالا داشتن آن نیز اهمیت بالایی دارد.
قرار دادن صندلی هایی که علاوه بر راحتی و زیبایی فضای کمتری را اشغال کند ،یکی از مهم ترین قسمت های طراحی دکوراسیون مطب است . انتخاب درست صندلی و جای گذاری مناسب آن ، باعث جلوگیری از خستگی مراجعه کنندگان می شود. تبدیل طراحی سالن انتظار به مکانی لوکس و کاربردی به عوامل گسترده ای بستگی دارد که رنگ محیط و نوع نشیمند گاه در طراحی مطب بخش اندکی هستند که به آن اشاره کردیم.

افکار خود را به اشتراک گذارید