طراحی مطب

ایجاد محیطی آرامش بخش در مطب به عوامل زیادی بستگی دارد ، رنگ بندی دیوار ها ،چیدمان مبل ها و جنس پوششی کف در طراحی دکوراسیون مطب تاثیر بالایی دارد.استفاده درست از ترکیب های رنگی و طراحی هوشمندانه نورپردازی ها در طراحی مطب دندان پزشکی، علاوه بر اینکه طراحی مطب شما شیک و ایده آل خواهد شد ،کاربردی نیز می شود. یک طراحی پلان استاندارد با توجه به نوع مطب و فضای ساختمان می تواند ارباب رجوع مطب را افزایش بدهد هنگام ورد به مطب عوامل مختلفی در طراحی مطب وجود دارد که بر روحیه ارباب رجوع تاثیرات گوناگونی می گذارد، با نگاه اول مسلما رنگی که فضا را احاطه کرده است مورد توجه مراجعه کنندگان قرار می گیرد. رنگ ها اثر چشم گیری در روحیات افراد می گذارد که این تاثیر گذاری امروزه در طراحی دکوراسیون مطب موجب شده است توجه بیشتری به آنها بشود و در بهره برداری از رنگ ها با توجه به عوامل گوناگونی که وجود دارد رنگ مد نظر را انتخاب کنیم . یکی از عواملی که در تاثیر گذاری رنگ ها بسیار مورد اهمیت می باشد نوع مطب است ، قطعا تم رنگی دکوراسیون مطب زیبایی با دکوراسیون مطب اطفال تفاوت چشمگیری دارد که در هنگام انتخاب رنگ به آن توجه باید کرد .علاوه بر رنگ محیط نحوه طراحی دکوراسیون سالن انتظار مطب به دلیل اینکه ارباب رجوع دقایقی را باید در این سالن منتظر باشند از بخش های پر اهمیت در طراحی دکوراسیون مطب است .نورپردازی، نوع پوشش کف ، و طراحی دکوراسیون دیوار ها از عوامل گوناگونی هستند که در طراحی دکوراسیون سالن انتظار تاثیر بسزایی می گذارد .
توجه به رنگ نورها ، بکار گیری آن در نواحی مناسب سالن و تنطیم میزان شدت نور در قسمت نور پردازی عواملی هستند که باید رعایت شود . به کار گیری رنگ مناسب ، نصب پوستر های مرتبط ویا بهره گیری از انواع پتینه در ناحیه طراحی دکوراسیون دیوارهای سالن انتظار علاوه بر زیباسازی طراحی دکوراسیون مطب ، از خستگی مراجعه کنندگان نیز جلوگیری می کند. از عوامل دیگری که زیبایی محیط را چند برابر می سازد و نمایانگر پاکیزگی مطب شما می باشد ، به کار گیری کف پوش مناسب می باشد .
استفاده از کف پوش هایی با رنگ روشن افزون بر اینکه آلودگی را به سرعت نشان می دهد با ازبین بردن آلودگی مراجعه کنندگان پاکیزکی را به صورت آشکار مشاهده می کنند.
نکات گسترده ای برای ایجاد محوطه ای نشاط انگیز در دیزاین مطب وجود دارد. بهره گیری از مجله های آموزشی در طراحی مطب زیبایی ، قرار دادن کاتالوگ هایی با طراحی جذاب و فانتزی در طراحی مطب روانشناسی، استفاده از مجله ها و پوستر های آموزشی مادر و کودک در طراحی مطب زنان و زایمان و همین طور قرار دادن امکانات پذیرایی مثل آب سرد کن ،چایی ساز وگزاشتن گل های متنوع در گلدان هایی با ابعاد و رنگ های مختلف روی یک شلف قابلیت توجه کاربران را در دقایق طولانی دارد و دلایلی هستند که میتواند صبر و شکیبایی کاربران را افزایش بدهد. گروه معماری پاکاد با سابقه باز سازی و طراحی دکوراسیون انواع مطب ها به خوبی نیاز ارباب رجوع شمارا میداند، جهت مشاوره ،باز دید و طراحی رایگان از طریق تماس با ما در ارتباط باشید.